Czartery jachtów motorowych na Mazurach
Czartery jachtów motorowych na Mazurach

Czarter jachtów Wilkasy

« z 4 »

Historia

Wilkasy (niem. Willkassen, 1938–1945 Wolfsee) – duża wieś w Polsce położona na Mazurach, w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim, w gminie Giżycko przy drodze krajowej nr 59, stanowiąc południowe przedmieście stolicy powiatu. W latach 1975–1998miejscowość należała administracyjnie do województwa suwalskiego.
Wieś leży na północno-zachodnim brzegu jeziora Niegocin. Wieś tę otaczają jeziora Niegocin, Tajty, Wilkasy Małe, Wilkasy Duże. Jest ośrodkiem sportów wodnych. Miejscowość położona jest przy linii kolejowej nr 38 Białystok – Głomno. Dla odróżnienia od miejscowości Wilkasy, przystanek kolejowy nosi nazwę Niegocin.

Informacje

W Wilkasach przy jeziorze Niegocin znajduje się kilka portów żeglarskich. Czarter jachtów w Wilkasach to idealne miejsce na początek rejsu. Czartery tutaj cieszą się sporym zainteresowaniem żeglarzy. Port przy tawernie Dezeta najbardziej wysunięty w kierunku jeziora Niegocin stanowi bazę szkoleniową i turystyczną dla miłośników sportów wodnych. W tawernie w sezonie wakacyjnym prawie codziennie odbywają się koncerty szantowe.

Mapa