Czarter jachtów motorowych Mazury

Galeria portów na Mazurach

EKOMARINA GIŻYCKO

« 3 z 4 »

Ekomarina-port jachtowy-Giżycko. Czarter jacht Elja-znajduje się w Ekomarinie.

Kontakt

Kapitanat/Bosman:

tel- +48 506 077 806

Biuro Kapitanatu/Kasa:

tel- 87 420 94 30

Kierownik portu:

+48 509 805 63587 420 94 30

e-mail: ekomarina@gizycko.pl

Info

EKOMARINA

Z pełnym zapleczem technicznym, sanitarnym,  powstała w Giżycku w 2010 roku. Port zbudowano nad jeziorem Niegocin. Zarządcą tego miejsca jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku.

PORT

Jest usytuowany blisko centrum miasta, nad molem spacerowym nad jeziorem Niegocin. Lokalizacja przy głównej trasie spacerowej Giżycka, pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem. W pobliżu portu znajduje się kładka ze schodami po obu stronach promenady. Dla osób niepełnosprawnych po obu stronach zamontowane są windy.  Jest to dobry punkt widokowy.  Kładka łączy port i nabrzeże jeziora Niegocin  z pasażem, przy którym znajduje się kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami i apartamentami do wynajęcia.

Zasoby portowe

Basen portowy z kejami dla 138 jednostek pływających (106 stanowisk do 12 m długości i 32 stanowiska powyżej 12 m), 6 stanowisk serwisowych oraz slip. Żeglarze mają dostęp do energii elektrycznej i wody. Na terenie portu jest możliwość zimowania jachtów. Port wyposażony jest w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. Obiekt jest ogrzewany i podgrzewany wodą z pomp cieplnych i systemów solarnych.

W Ekomarinie o powierzchni 2500 m2, znajduje się  kapitanat, kasa portowa, centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek policji, WOPR, straży miejskiej, straży pożarnej. Marina wyposażona jest w pomieszczenia dla osób poszkodowanych podczas wypadków na wodzie, pomieszczenia usług związanych z obsługą wodniaków i motorowodniaków. Po środku budynku jest taras widokowy z widokiem na jezioro Niegocin. W obiekcie siedzibę mają również organizacje pozarządowe, które w wyniku swoich działań wpływają pozytywnie na wzrost aktywności społecznej mieszkańców, oraz na rozwój sportów wodnych zarówno zimą jak i latem.

W budynku znajdują się sanitariaty, kuchnia do obsługi portu i pralnia. Cały teren został uzbrojony w sieć energetyczną, oświetleniową. Wybudowano 2900 m2 chodników, dróg, place wewnętrzne oraz parking na 172 miejsca postojowe: 168 dla samochodów osobowych i 4 dla autobusów.

Na terenie portu znajduje się duże pole campingowe.

Obiekt  jest całodobowo monitorowany.

Google
WILKASY

« 4 z 4 »

SAILOR


« 1 z 4 »

STRANDA


« 1 z 5 »

BOGACZEWO PORT


« 1 z 3 »

ŁABĘDZI OSTRÓW

« 2 z 4 »

BULAJ

« 1 z 2 »

DALBA

« 1 z 2 »

KULA PORT

« 2 z 2 »

RYDZEWO

« 1 z 2 »