Czartery jachtów motorowych na Mazurach
Czartery jachtów motorowych na Mazurach

Czarter jachtów Giżycko i atrakcje

kierunek_gizycko

Czarter jachtów motorowych| Giżycko / elja sc . Atrakcja na miejscu pierwszym to czarter jachtów na Maurach, wypoczynek, urlop, wakacyjna przygoda na wodzie

Giżycko to na pewno stolica żeglarska Mazur, ale i urokliwe miasto turystyczne z szeroką bazą hotelową, uzdrowiskową i sanatoryjno-rehabilitacyjne. W okolicy znajduje się dużo ośrodków wypoczynkowych położonych w malowniczych miejscach nad jeziorami, których tutaj nie brakuje. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią formę wypoczynku. Może to być czarter jachtów w Giżycku.

Giżycko

Historia

Oficjalna historia grodu nad Niegocinem rozpoczyna się w drugiej połowie XVI stulecia, wtedy to bowiem książę pruski Albrecht Fryderyk Hohenzollern-Ansbach wystawił pierwszy przywilej, podnoszący osiedle nad jeziorem Löwentin (wówczas Niegocin, w zapisach w formie „Newotin”) do rangi miasta. Po dokumencie tym, który zawierał nadanie na prawie chełmińskim 35 włók ziemi i 4 włók lasu, nie licząc 4 włók pastora i 6 włók będących w posiadaniu trzech karczmarzy, zachował się jedynie strzęp bez daty. Natomiast historia osadnictwa na przesmyku w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, w okolicach dzisiejszego Giżycka, sięga daleko bardziej wstecz.

Najstarszy ślad działalności człowieka – róg renifera ze śladami obróbki krzemiennym narzędziem – wydobyto z warstw piasku datowanych na okres sprzed około 15 tysięcy lat nad jeziorem Popówka Mała. W okresie przełomu epoki brązu i epoki żelaza występowały tu już liczne osady lądowe i nawodne (budowane na wbitych w dno drewnianych palach lub na sztucznie usypanych wyspach), których tak duże skupiska w Europie można, poza Mazurami, wyróżnić jedynie na Wyspach Brytyjskich.Czytaj więcej

TWIERDZA BOYEN - GIŻYCKO

Jedna z atrakcji, której nie można pominąć będąc w Giżycku. Dla żeglarzy najlepiej zatrzymać się w porcie EKOMARINA, a reszta na piechotę pomiędzy restauracyjkami i lodziarniami. Atrakcją jest również most obrotowy, którego nie można pominąć w drodze do twierdzy. W tym miejscu odbywa się wiele imprez muzycznych i kulturalnych które podnoszą prestiż miasta w sezonie turystycznym i nie tylko. Giżycko staje się coraz bardziej atrakcyjnym miastem dla turystów. Coraz więcej portów i propozycji czarteru jachtów motorowych i żaglowych rozwija Giżycko turystycznie.

« z 2 »

Wirtualny spacer

Muzeum w Wieży Ciśnień w Giżycku

Dla wytrwałych schody, a dla wygodnych winda. Restauracja na samej górze. Latem przy ładnej pogodzie piękmy widok na okolice Giżycka. W takich okolicznościach kawa smakuje nawet inaczej. Panuje tutaj zawsze spory ruch. Schodami ruch naprzemienny, więc często czekamy. Preferowany sposób zwiedzania to jazda windą na samą górę, a potem schodami w dół. Pomiędzy piętrami jest co zwiedzać. Można zapoznać się z historią Giżycka, a przy najmniej z małą jej częścią. Kto by pomyślał że wieża funkcjonowała aż do 1997r. , a teraz jest sporą atrakcją turystyczną. Z góry piękny widok na miasto.

Port Ekomarina

Port EKOMARINA w całej okazałości, a tam nasze jachty. W prawdzie tylko dwa, typu NAUTIKA 1000, ale najbardziej trafione pod każdym względem. Następne modele to tylko nieznaczne poprawki stylistyczne w stosunku do pierwowzoru. Pierwszy model zawsze najlepszy. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.czarter-jacht-mazury.pl , po więcej informacji jak spędzać wolny czas na mazurach na jachcie. Taki rodzaj spędzenia wolnego czasu jest coraz bardziej atrakcyjny i cieszy się coraz większą popularnością. Wieża położona jest na skrzyżowaniu pomiędzy ulicami Wodociągową i Białostocką. Na samej górze oprócz ładnych widoków, znajduje się sympatyczna kawiarenka w której można delektować się kawą i złapać oddech po wspinaczce po schodach. W pogodny dzień widok na Giżycko jest super. Z wysokości miasto wygląda całkiem inaczej.

WIEŻA CIŚNIEŃ
Search
« z 5 »