Czarter jachtów motorowych

Czarter jachtów Sztynort

Opis

Miejsca są udostępnione dla 500 jachtów – w roku 2001 port został rozbudowany; nowe keje wraz z podejściem wody pitnej oraz podłączeniem do prądu; slip i dźwig do wodowania jachtów; Serwis. Wejście do portu odbywa się przez kanał o długości kilku set metrów i szerokości około 6m. Tak jak w każdym kanale trzeba zachować szczególną ostrożność ze względu na ograniczoną przestrzeń. Kanał portowy Sztynordzki jest w miarę bezpiecznym kanałem ze względu na to iż pływają min tylko małe jednostki. Wpływając do Sztynortu musimy zboczyć ze szlaku wodnego, ale to nie rodzi jeszcze żadnego zagrożenia. Inaczej jest jeśli wypływamy z portu i udajemy się na północ. I tutaj musimy wiedzieć o dużym zagrożeniu jakim są kamienie Sztynordzkie.

Informacje


Kamienie sztynorckie są dobrze oznakowane bojkami kardynalskimi, które informują nas o zagrożeniu tylko, że musimy wiedzieć jak je odczytać. Mimo oznakowania ciągle zdarzają się wypadki mniej lub bardziej groźne, nawet z zatopieniem jachtu, które miało miejsce w 2015r. Dlatego jest warto ciągle przypominać o takich zagrożeniach. Wakacje powinny być bezpieczne i przyjemne. Ci którzy znają jeziora Mazurskie to wiedzą już na pamięć gdzie występują naturalne zagrożenia i jak je omijać. Coraz więcej jachtów można wynająć bez patentu, a to niesie za sobą że pojawia się coraz większa grupa niedoświadczonych “żeglarzy” i następne zagrożenie. Także miejmy oczy szeroko otwarte.

Koncerty szantowe Amfiteatr, w którym w sezonie co wtorek i czwartek odbywają się koncerty szantowe w wykonaniu największych gwiazd piosenki żeglarskiej; W gospodarstwach regionalne wyroby piwa , wina, jadło.No właśnie odnośnie regionalnych potraw, to udając się w głąb wioski Sztynort możemy znaleźć kilka gospodarstw lokalnych serwujących tradycyjne wyroby tz. własny wyrób, robione własnoręcznie przez leciwe już kucharki znające jeszcze metody swoich dziadków. W dzisiejszych czasach gdzie czas jest towarem deficytowym warto będąc na wakacjach zatrzymać się na chwilę w tamtych czasach gdzie jeszcze serwują wyroby z dawnych lat i korzystając z gościnności gospodarzy spojrzeć na nasze sprawy z innej perspektywy, bez pośpiechu. Tutaj nawet piwo smakuje inaczej, nie dla tego że jest własnej roboty ale dla tego że mamy czas delektować się nim. Przebywanie w takich miejscach dodatkowo ładuje nasze akumulatory, poprawia nastrój, dodaje zapału, odstresowuje, wzmacnia nas przed codziennością. Sztynort nie jest jedynym miejscem na Mazurach, które warto odwiedzić. Jest wiele innych miejsc wartych zobaczenia, poznania historii i przede wszystkim odpoczynku. Przedstawiając tutaj takie, a nie inne zdjęcia zachęcamy do wyboru spędzenia wakacji na jachtach. Mają one taką przewagę nad hotelami, że możemy codziennie być w innym miejscu, przebywać cały czas nad wodą, mieć cały czas kontakt z przyrodą, i jak by nie było szczyptę adrenaliny co daje kierowanie jachtami, przynajmniej dla mniej wprawionych żeglarzy.

MapaGoogle