Czartery jachtów motorowych na Mazurach
Czartery jachtów motorowych na Mazurach

Czarter jachtów Sztynort

Czarter jachtów sztynort.

Port

Port Sztynort

W porcie Sztynort miejsca są udostępnione dla 450 jachtów – w roku 2001 port został rozbudowany; nowe keje wraz z podejściem wody pitnej oraz podłączeniem do prądu; slip i dźwig do wodowania jachtów; serwis. Wejście do portu odbywa się przez kanał o długości kilku set metrów i szerokości około 6m. Tak jak w każdym kanale trzeba zachować szczególną ostrożność ze względu na ograniczoną przestrzeń. Kanał portowy Sztynordzki jest w miarę bezpiecznym kanałem z tego względu że mogą po nim  pływać tylko małe jednostki. Wpływając do Sztynortu musimy zboczyć ze szlaku wodnego, i dla tego musimy podwoić naszą czujność i uważać na różne zagrożenia. Inaczej jest jeśli wypływamy z portu i udajemy się na północ jachtem motorowym. I tutaj musimy wiedzieć o dużym zagrożeniu jakim są kamienie Sztynordzkie. Czarter jachtów sztynort.

Info

Przestroga
czarter jachtów mazury

Kamienie sztynorckie są dobrze oznakowane bojkami kardynalskimi, które informują nas o zagrożeniu, tylko musimy wiedzieć jak je odczytać. Mimo oznakowania ciągle zdarzają się wypadki. Są one mniej lub bardziej groźne, i nawet z zatopieniem jachtu. Takie zdarzenie miało miejsce w 2015r. Dlatego jest warto ciągle przypominać o takich zagrożeniach. Wakacje powinny być bezpieczne i przyjemne. Ci którzy znają jeziora Mazurskie to znają już na pamięć gdzie występują naturalne zagrożenia i jak je omijać. Coraz więcej jachtów można wynająć bez patentu. Niesie to za sobą, że pojawia się coraz większa grupa niedoświadczonych „żeglarzy” i następne zagrożenie. Przygotujmy również dobrze jacht do sezonu. Także miejmy oczy szeroko otwarte na wszystko co dzieje się wokół nas, bo o wypadek nie trudno.

Szanty

Koncerty szantowe Amfiteatr, w którym w sezonie co wtorek i czwartek odbywają się koncerty szantowe w wykonaniu największych gwiazd piosenki żeglarskiej; W gospodarstwach regionalne wyroby piwa , wina, jadło. No właśnie odnośnie regionalnych potraw, to udając się w głąb wioski Sztynort możemy znaleźć kilka gospodarstw lokalnych, serwujących tradycyjne wyroby tz. własny wyrób, robione własnoręcznie przez leciwe już kucharki znające jeszcze metody swoich dziadków. W dzisiejszych czasach gdzie czas jest towarem deficytowym warto będąc na wakacjach zatrzymać się na chwilę w tamtych czasach. Gdzie zatrzymał się czas i jeszcze serwują wyroby z dawnych lat. Korzystając z gościnności gospodarzy spojrzeć na nasze sprawy z innej perspektywy, bez pośpiechu. Tutaj nawet piwo smakuje inaczej, a dlaczego? Nie dla tego że jest własnej roboty a, dla tego że mamy czas się delektować nim. Przebywanie w takich miejscach dodatkowo ładuje nasze akumulatory, ponieważ pozytywnie wpływa na nasz organizm. Poprawia to nastrój i dodaje zapału na przyszłość, odstresowuje, wzmacnia nas przed codziennością.

Porty Mazurskie

Sztynort nie jest jedynym miejscem na Mazurach, które warto odwiedzić. Jest wiele innych miejsc wartych zobaczenia, poznania historii i przede wszystkim odpoczynku. Innym urokliwym portem jest port Kula. Przedstawiając tutaj takie, a nie inne zdjęcia zachęcamy do wyboru spędzenia wakacji na jachtach bez patentu. Mają one taką przewagę nad hotelami, że możemy codziennie być w innym miejscu, przebywać cały czas nad wodą, mieć cały czas kontakt z przyrodą, i jak by nie było szczyptę adrenaliny co daje kierowanie jachtami, przynajmniej dla mniej wprawionych żeglarzy.

Opłaty portowe

Postój jachtu:

-40 zł (jachty o długości całkowitej do 8,5 m. włącznie)
-50 zł (jachty o długości całkowitej od 8,5 m. do 9,5 m.)
-60 zł (jachty o długości całkowitej od 9,5 m.)

Pobyt osób w porcie:

-25 zł/ osobę

Postój jachtu do 3 godzin

-bezpłatny: przy zakupie na terenie obiektu za minimum 50 zł
-20 zł (bez okazania paragonu)


Parking

Samochód osobowy, VAN
Samochód osobowy, VAN, motocykl
Motocykl
Parking do 3 godzin
25 zł / doba
5 zł / godzina
10 zł/ doba
bezpłatny (przy zakupach na terenie obiektu ponad 50 zł;)

Pole namiotowe

Namiot(w cenie WC, umywalki)
Pralnia
Suszarka
Ognisko
15 zł / doba + 20 zł od osoby;
15 zł
20 zł
150 zł

Kontakt


INFORMACJA PORT SZTYNORT : +48 663 427 780
KAPITAN PORTU SZTYNORT: +48 663 427 779

MapaGoogle


Galeria

« z 5 »