Czartery jachtów motorowych na Mazurach
Czartery jachtów motorowych na Mazurach

Czarter jachtów Mikołajki

Mikołajki

Na początek coś krótko z historii miasta. Nazwa miasta wzięła się od patrona kościoła Św. Mikołaja, a pierwszy dokument z roku 1445.Po burzliwych dziejach historii w roku 1945 miasto i region przeszło w ręce Polski. Obecnie miasto mieni się stolicą żeglarską Mazur. Położone w pięknej scenerii malowniczych jezior na szlaku wielkich jezior jest atrakcją turystyczną dla licznej rzeszy żeglarzy i nie tylko. W mieście i okolicach znajduje się wiele restauracji, kawiarni i hoteli. W sezonie turystycznym czasami trzeba się natrudzić aby znaleźć wolne miejsce. Mikołajki cały czas rozwijają się, o czym świadczą coraz to nowe inwestycje i stają się atrakcyjne również dla turystów zagranicznych.

Mikołajki są jedną z pierwszych i najbardziej rozpoznawalnych wiosek żeglarskich w Polsce. Tutaj swoją przystań ma Żegluga Mazurska największy armator na WJM, jak również wiele innych mniejszych armatorów. Coraz większą popularnością cieszą się jachty motorowe, których przybywa z każdym rokiem. Powoduje to że jest ciasno w portach, a jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się budowa nowych portów. Czy tak będzie? Na razie żeglarze muszą sobie radzić sami w znalezieniu wolnego miejsca na postój szczególnie wieczorem, kiedy to wszyscy spływają do portów. Zorganizowane grupy muszą wcześniej robić rezerwację jeżeli chcą wpłynąć kilkoma jachtami, a nawet jednym w czasie sezonu.

Wioska żeglarska rozbudowała się trochę, a mianowicie przybył dodatkowy pomost. Nie rozwiązało to jednak problemu z miejscami postojowymi, których ciągle jest za mało. Port jest usytuowany w bardzo dobrym miejscu, prawie w centrum, gdzie znajdują się wszystkie potrzebne punkty dla żeglarzy. Miejsce tętni życiem dzień i noc co nie wszystkim się podoba i aby zaznać ciszy i spokoju lepiej poszukać innego miejsca. Dla stałych bywalców odgłosy z dyskoteki to jak łagodna kołysanka.

Mapa