Czarter jachtów motorowych Mazury

Czarter jachtów Giżycko i atrakcje

kierunek_gizycko

Czarter jachtów motorowych| Giżycko / elja sc . Atrakcja na miejscu pierwszym to czarter jachtów na Maurach, wypoczynek, urlop, wakacyjna przygoda na wodzie

Giżycko to na pewno stolica żeglarska Mazur, ale i urokliwe miasto turystyczne z szeroką bazą hotelową, uzdrowiskową i sanatoryjno-rehabilitacyjne. W okolicy znajduje się dużo ośrodków wypoczynkowych położonych w malowniczych miejscach nad jeziorami, których tutaj nie brakuje. Każdy znajdzie tutaj dla siebie odpowiednią formę wypoczynku. Może to być czarter jachtów na mazurach.

Giżycko

Oficjalna historia grodu nad Niegocinem rozpoczyna się w drugiej połowie XVI stulecia, wtedy to bowiem książę pruski Albrecht Fryderyk Hohenzollern-Ansbach wystawił pierwszy przywilej, podnoszący osiedle nad jeziorem Löwentin (wówczas Niegocin, w zapisach w formie „Newotin”) do rangi miasta. Po dokumencie tym, który zawierał nadanie na prawie chełmińskim 35 włók ziemi i 4 włók lasu, nie licząc 4 włók pastora i 6 włók będących w posiadaniu trzech karczmarzy, zachował się jedynie strzęp bez daty. Natomiast historia osadnictwa na przesmyku w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, w okolicach dzisiejszego Giżycka, sięga daleko bardziej wstecz.

Najstarszy ślad działalności człowieka – róg renifera ze śladami obróbki krzemiennym narzędziem – wydobyto z warstw piasku datowanych na okres sprzed około 15 tysięcy lat nad jeziorem Popówka Mała. W okresie przełomu epoki brązu i epoki żelaza występowały tu już liczne osady lądowe i nawodne (budowane na wbitych w dno drewnianych palach lub na sztucznie usypanych wyspach), których tak duże skupiska w Europie można, poza Mazurami, wyróżnić jedynie na Wyspach Brytyjskich.Czytaj więcej

TWIERDZA BOYEN - GIŻYCKO

Jedna z atrakcji której nie można pominąć będąc w Giżycku. Dla żeglarzy najlepiej zatrzymać się w porcie EKOMARINA a reszta na piechotę pomiędzy restauracyjkami i lodziarniami. Atrakcją jest również most obrotowy którego nie można pominąć w drodze do twierdzy. W tym miejscu odbywa się wiele imprez muzycznych i kulturalnych które podnoszą prestiż miasta w sezonie turystycznym i nie tylko. Giżycko staje się coraz bardziej atrakcyjnym miastem dla turystów.

« 1 z 2 »

Wirtualny spacer

Muzeum w Wieży Ciśnień w Giżycku

Dla wytrwałych schody, a dla wygodnych winda. Restauracja na samej górze. Latem przy ładnej pogodzie piękmy widok na okolice Giżycka. W takich okolicznościach kawa smakuje nawet inaczej. Panuje tutaj zawsze spory ruch. Schodami ruch naprzemienny, więc często czekamy. Preferowany sposób zwiedzania to jazda windą na samą górę, a potem schodami w dół. Pomiędzy piętrami jest co zwiedzać. Można zapoznać się z historią Giżycka, a przy najmniej z małą jej częścią. Kto by pomyślał że wieża funkcjonowała aż do 1997r. , a teraz spora atrakcja turystyczna. Z góry piękny widok na miasto. Port EKOMARINA w całej okazałości, a tam nasze jachty. W prawdzie tylko dwa, typu NAUTIKA 1000, ale najbardziej trafione pod każdym względem. Następne modele to tylko nieznaczne poprawki stylistyczne w stosunku do pierwowzoru. Pierwszy model zawsze najlepszy. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.czarter-jacht-mazury.pl , po więcej informacji jak spędzać wolny czas na mazurach na jachcie. Taki rodzaj spędzenia wolnego czasu jest coraz bardziej atrakcyjny i cieszy się coraz większą popularnością. Wieża położona jest na skrzyżowaniu pomiędzy ulicami Wodociągową i Białostocką. Na samej górze oprócz ładnych widoków, znajduje się sympatyczna kawiarenka w której można delektować się kawą i złapać oddech po wspinaczce po schodach. W pogodny dzień widok na Giżycko jest super. Z wysokości miasto wygląda całkiem inaczej.

WIEŻA CIŚNIEŃ
Search
« 1 z 5 »